liderbeslenme-herbalife-resmi-üyesi
DİYETİSYEN GÖZÜYLE KİLO VERMEK
Herbalife_blog
YAĞLARI YAKALIM VÜCUTTA BİRİKEN YAĞLAR NASIL ATILIR
HERBALİFE FİTNESS BESLENME PROGRAMI KADINLAR İÇİN
D VİTAMİNİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN FAYDALI BİLGİLER
www.liderbeslenme.com-cay-herbalife
herbalife_shake_liderbeslenme_05314079994
MEYVELERİN DİYETTEKİ ROLÜ NEDİR?
Herbalife İle Nasıl Kilo Alınır?
herbalife-nasil-uye-olurum-liderbeslenme.com

HERBALİFE İLE NASIL KİLO ALINIR?

Bugün 4 Kasım 2018 Pazar;günü sonlandırmak üzereyiz diyet denilince ilk akla gelen ve gözlerde canlanan kilolu insanlar oluyor ancak bu günün konusu sayıları günden güne artan kilo almak isteyen insanlar. Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan Ağrı ,Hatay ,İstanbul, Antalya ,Urfa, Konya, Bursa ,Diyarbakır,Manisa ve Trabzon olmak üzere kilo almak isteyen danışanlarımızın Herbalife ile kilo almak ve diledikleri gibi özgürce kıyafetleri giyebilmek ve sağlıklı bir şekilde kilo almanın tiyolarını bizden istediler. Gördüğünüz gibi zayıflık sadece sizin probleminiz değil bölgesel olarak her ne kadar her yörenin beslenme farklılıkları olsa bile yaşanılan ortak sıkıntılar sebebiyle farklı farklı şehirlerde yaşayan insanlar “Nasıl kilo alabilirim?” sorusuna yanıt arıyorlar. Elbette şehirler farklı olsa bile İnsanların farklı farklı nedenler ile zayıflık problemleri yaşadıklarını gözlemlemekteyiz.Bugün konu başlığı olarak genel bir cevap yazısı yazmayı uygun bulduk yazımızın konusu Herbalife ile nasıl kilo alınır?İnsanlar neden kilo alamıyor sebeplerini irdeleyeceğiz. Herbalife ile kilo alınabilir mi ? sorusuna yanıt arayacağız .Herbalife ile kilo almak için hangi ürünleri kullanmalılar sorusunu yanıtlayacağız. Herbalife ile kilo almak ne kadar bir zaman sürüyor?,Herbalife ile kilo almak için hangi Herbalife ürünlerinin nasıl kullanılması gerekir sorularına yanıt vereceğiz .Tabii ki en çok merak edilen konulardan birisi Herbalife ile kilo aldıktan sonra tekrar zayıflarmıyım?Bu ana başlıklar altında deneyim ve Herbalife  ile sonuç almış kullanıcı deneyimini paylaşacağız.

Neden Kilo Alamıyorum?

Sebebler:

- Beslenme başlı başına özen gösterilmesi gereken bir konudur insanların 1 gün boyunca yiyip içtiği gıdaların günlük ihtiyacı karşılayacak yeterlilikte olmaması sonucunda zayıf kalmak kaçınılmaz bir son oluyor.

- Sindirim sistemi problemleri yani Mide, kalın bağırsak, ince bağırsak gibi beslenmenin merkezinde rol oynayan sindirim sistemi uzuvlarımız bu konuda kilit role sahiptir vücudun bu bölgelerinde yaşanacak rahatsızlıklar başlıca zayıflık nedeni olarak görülebilir.

- Kadın ya da erkek fark etmeksizin yaşanan tiroid kaynaklı hormonal bozukluklar.

- Biz farkında olmasak da işimize çok fazla önem atfediyor olabiliriz ve yoğun çalışma ortamı psikolojik rahatsızlıklar halini alıp zayıflık nedeni olabiliyor.

 - Sigara,alkol ve çeşitli kötü alışkanlıklar hatta kimi zaman kullanılan bir takım ilaçlar zayıflık için önemli bir sebep olarak karşımıza çıkabilmektedir.

- Bazen de rahatsızlıklardan ziyade düzensiz beslenme alışkanlıkları öğün atlama gibi durumlarda sık sık zayıflık sebebi olabilmektedir.

Herbalife ile Kilo Alabilirmiyim?


Zayıflık sebebiniz ne olursa olsun Herbalife yukarı kilo kontrol setleri ile kilo almaya başlamak için karar vermeniz yeterlidir.Herbalife ile kilo kontrol yöntemlerini öğrenmek eğlencelidir ve sonuç almak insanların yüzünü güldürür.Düşünsenize 1.80 boy ve 53 kilo ağırlığa sahip bir insanın; ne kolayca tercih edebileceği kıyafetler vardır ne de sağlıklı bir şekilde yaşamaya olanak tanıyan kondisyon ve dayanıklılık gücü.Bunlar çok önemli konular öyle bir anda bir kaç küçük adımla zayıflıktan kurtulmayı umuyorsanız kesinlikle doğru zaman ve doğru yerdesiniz sizin için zayıflık problemleri aşılamayacak konular değildir.Önemli olan bir karar vermek Herbalife yukarı kilo kontrol setleri adım adım kilo alabilmeniz, sağlıklı sonuçları elde etmeniz için özenle bir araya getirilmiş kilo kontrol setleridir zayıflık sizin için kader değildir.Düzenli ürün kullanımı,sağlıklı bir beslenme planı kaliteli karbonhidratlar,protein,dengeli yağ ve yeterli su alımı ile alacağınız sonuçlar sizi bile şaşırtacak derece de olacaktır.

Her kilo problemi yaşayan insanı aynı kriterler içerisinde görmüyoruz her bir kişiye özel ayrı ayrı farklılıklar gösteren sebeplere dayalı zayıflık yaşayan insanları farklı farklı Herbalife beslenme planları ve farklı Herbalife ürün tavsiyelerin de bulunabilmekteyiz. Bu nedenle herhangi bir Herbalife beslenme ve kilo kontrolü seti ile kilo almak istiyorsanız. Lütfen ücretsiz danışmanlık alarak yolunuza devam ediniz.Herbalife ile kilo almak isteyen bir çok insanı ayrı ayrı dinleyerek kendilerine kilo alma konusunda yardımcı olduk ve yardımcı olmaya devam ediyoruz.

 Kilo Almak İçin Hangi Herbalife Ürünlerini Almamlıyım?

Hızlıca sonuç alabilmek istiyorsanız Herbalife Formül 1 Besleyici Shake,  Herbalife Formül 1 Sport, Herbalife RebuildStrength, Herbalife Protein Barları, Herbalife Herbalifeline Max özel gıda takviyesi, Herbalife Extra-Cal Herbalife Kadınlar ve Erkekler için özel üretilen Vitamin Mineral Kompleksi, Herbalife Herbal Aloe İçecek gibi ürünlerimizden size özel tasarlayacağımız kombinasyonlar ile kilo alabilirsiniz.

Herbalife ile Ne Kadar Sürede Kilo Alabilirim?

Herbalife ile kilo almak isteyen insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Herbalife ürünleri ile ne kadar sürede kaç kilo alabilirim konusu dur mevcut boy ve kilonuza göre metabolizma hızınız sizin sorunuzun yanıtını verecektir.Kimi insan 1 ayda 3 kilo kimi insan 5 kilo sonuç alabilmektedir.Bunlar tamamen fikir edinilmesi için verilen örnekler olup her insanda aynı sonuçların oluşacağı kanısına varmayınız uygulanan beslenme programına ve tüketilen ürün gruplarına göre farklı sonuçlar elde edilebilmektedir.Zaman içerisinde iletişimde kalarak kilo almak için nasıl pratik yöntemler geliştiribileceği konusunda destek alabilirsiniz.Örneğin İzmir’de yaşayan ekip arkadaşımız Celil Bey kendisine tavsiye edilen Herbalife ürünleri sayesinde 3 ay gibi bir zaman sürecinde dengeli beslenme ve yeteri miktarda egzersiz ile sağlıklı sonuca ulaşarak yüzümüzü güldürdü.

Kilo Almak İçin Herbalife Ürünlerini Nasıl Kullanmalıyım?

Herbalife Ürünleriniz sizlere teslim edildikten sonra satış sonrası desteğimiz devam etmektedir.Herbalife ürünlerinizi nasıl kullanacağınız konusunda her an iletişimde olmanız yeterli olacaktır. Her kullanıcı için ayrı ayrı kişiselleştirilmiş beslenme planları oluşturabilmek mümkün olacağından; her bir kadın veya erkek kullanıcı için ayrı ayrı beslenme planları ve farklı ürün grupları tavsiye edilebilmektedir.Bu nedenle Herbalife ürünlerini danışmanlık almadan ve kendi başınıza  kullanmanız sonuç getirmeyecektir.Kilo almak için Herbalife’yi tercih eden tüm insanlara; bir gün de kişinin özelleştirilmiş planında yer verileceği şekilde Herbalife ürün kullanımı tavsiye edilmektedir.Lütfen kişiselleştirilmiş planlarınıza uyunuz.Daha fazlası için 05314079994 numaralı hattımızdan bilgi talep ediniz.

Herbalife İle Kilo Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Herbalife ile kilo almak için ilave tedbirler alabilirsiniz sağlıklı kilonuza kavuşmak için yeterli uyku kesinlikle tavsiyemizdir.Yetişkin bireylerde 7-8 saat uyku yeterli olacaktır.Bunu yaparken Biolojik saat dikkate alınmalı uyku  düzeni bozulmadan yapılmalıdır. Spor desteği önemlidir kendinizi zorlamadan düzenli bir şekilde günlük alışkanlık haline getirilen 20 dakika ile başlangıç seviyesinde düşük egzersiz çalışmaları kilo almak için yapılabilecek basitçe açık hava yürüyüşleri hafif antrenmanlar halinde yavaş yavaş seviye arttırarak haftada belli günlere yayılarak birbirinden farklı yapılacak aktiviteler hem sıkıcı olmayacak hem de bedenen daha zinde olmanıza fayda sağlayacaktır.


Spor yapamayanlar için ayrıca özel devasa Spor komplekslerine gitmelerini gerek yoktur alınacak küçük önlemler ile evinizden çıkmadan evde yapılabilecek basit egzersiz programları ile evde bile spor yaparak istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.Sırf kilo alabilmek adına yüksek kalorili aşırı yağlı,aşırı şekerli yiyecekleri tüketmenizi önermiyoruz istediğiniz sonuca kavuşmanız için başta da belirttiğimiz gibi dengeli Protein,karbonhidrat Vitamin Mineral kombinasyonu elde edebilmek amacıyla sağlıksız yiyecekleri sırf kalorisi için tercih etmeyerek sağlıklı kilo alabilirsiniz.

Herbalife ile Kilo Aldıktan Sonra Tekrar Zayıflarmıyım?

Gelelim en önemli konuya nasıl kilo kontrolü sağlamayı öğrendiniz ise aldığınız kiloları tekrar kaybetmemek için yapmanız gereken pratik yöntemleri ;sonuç sonrası kilo koruma programı ile sağlıklı kilonuzda kalmanız için gereken desteği sağlamaktayız.Bu nedenledir ki Herbalife müşterilerine güven veren satış sonrası müşteri desteği sayesinde tam 20 yıldır Herbalife Danışmanları aracılığı ile Türkiye'de binlerce kullanıcıya hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Yeni Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set
Yeni Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set beslenme seti ürün tanıtımı....
HERBALİFE ÜYELİK NASIL AÇILIR ?
Herbalife üyelik hakkında merak edilen konular.Herbalife üyeliğini merak eden bütün insanlar farklı konularda merak ettikleri Herbalife avantajları ,H...
Leave a comment
Note: HTML is not translated!
Herbalife Kilo Kontrol Setleri 
KAPIDA    ÖDEME  KOLAYLIĞI

 

Sizin için Seçtiklerimiz

Herbalife Formül 1 Ahududu ve Beyaz Çikolatalı Shake

Herbalife Formül 1 Ahududu ve Beyaz Çikolatalı Shake

Herbalife Formül 1 Ahududu ve Beyaz Çikolatalı ShakeHerbalife Formul 1 Öğün Yerine Geçen Yeni Nesil..

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay 100 gr

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay 100 gr

Herbalife Bitkisel Konsantre Çay 100 gr-05314079994Herbalife Bitkisel Konsantre Klasik Çay 100 grHer..

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecek

HERBALİFE HERBAL ALOE KONTSANTRE İÇECEK-05314079994Herbalife Herbal Aloe Konsantre İçecekHerbal Aloe..

Herbalife Thermo Complete

Herbalife Thermo Complete

Herbalife Thermo Complete Tablet-05314079994Herbalife Thermo Complete Herbalife Thermo Complete ..

Herbalife Formül 1 Besleyici Shake Karışımı

Herbalife Formül 1 Besleyici Shake Karışımı

HERBALİFE FORMÜL 1 BESLEYİCİ SHAKE KARIŞIMI-05314079994Herbalife Formül 1 Besleyici Shake Karışımı&..

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin 60 Tablet

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin 60 Tablet

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin 60 Tablet-05314079994Herbalife Formül ..

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet

Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin 60 tablet-05314079994Herbalife Formül 2..

Herbalife Heartwell

Herbalife Heartwell

HERBALİFE HEARTWELL-05314079994Ürüne Genel BakışHerbalife Heartwell ana bileşen olarak OatWell™ yula..

Sizin için Seçtiklerimiz

Herbal Aloe El ve Vücut Losyonu

Herbal Aloe El ve Vücut Losyonu

Herbal Aloe El ve Vücut Losyonu-05314079994Herbal Aloe El ve Vücut LosyonuÜrüne Genel BakışCildinizi..

Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set

Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set

Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set-05314079994 Herbalife Kilo Aşağı Advanced Set Ürüne Gene..

Herbal Aloe El ve Vücut Sabunu

Herbal Aloe El ve Vücut Sabunu

Herbal Aloe El ve Vücut Sabunu-05314079994Herbal Aloe El ve Vücut SabunuÜrüne Genel BakışCildi nazik..

Herbalife Kilo Aşağı Quickstart Seti

Herbalife Kilo Aşağı Quickstart Seti

Herbalife Kilo Aşağı Quickstart Seti-05314079994Herbalife Kilo Aşağı Quickstart SetiÜrüne Genel Bakı..

Herbal Aloe Güçlendirici Şampuan

Herbal Aloe Güçlendirici Şampuan

Herbal Aloe Güçlendirici Şampuan-05314079994Herbal Aloe Güçlendirici ŞampuanÜrüne Genel Bakışİçeriği..

Herbalife Kilo Aşağı Ultimate Set

Herbalife Kilo Aşağı Ultimate Set

Herbalife Kilo Aşağı Ultimate Set-05314079994Herbalife Kilo Aşağı Ultimate Set Ürüne Genel BakışH..

Herbalife  Kırmızı Meyve Özlü Peeling

Herbalife Kırmızı Meyve Özlü Peeling

Herbalife  Kırmızı Meyve Özlü Peeling-05314079994Herbalife  Kırmızı Meyve Özlü PeelingCild..

Herbalife Kilo Aşağı Weight Loss Challenge Seti

Herbalife Kilo Aşağı Weight Loss Challenge Seti

Herbalife Kilo Aşağı Weight Loss Challenge Seti-05314079994  Herbalife Kilo Aşağı Weight L..

Sizin için Seçtiklerimiz

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Mix Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Mix Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Mix Set-05314079994Ağırlık Kazanmak için Herbalife Mix Set n..

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Platinum Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Platinum Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Platinum Set-05314079994Ağırlık Kazanmak için Herbalife Plat..

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Bonus Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Bonus Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Bonus Set-05314079994Ağırlık Kazanmak için Herbalife Bonus ..

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Uni Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Uni Set

Herbalife Yukarı Kilo Kontrol Kilo Alma Uni Set-05314079994Ağırlık Kazanmak için Herbalife Uni Set n..

Sizin için Seçtiklerimiz

Herbalife CR7 Drive

Herbalife CR7 Drive

Herbalife CR7 Drive İleri Hidrasyon -Meyveli-05314079994HERBALİFE CR7 DRİVE ÜRÜNE GENEL BAKIŞH..

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı

Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı-05314079994Herbalife Formül 1 Sport H24 Vanilyalı 524 gr ..

Herbalife H24 Prolong

Herbalife H24 Prolong

HERBALİFE H24 PROLONG-05314079994 Herbalife H24 Prolong-Enerjini uzat Herbalife H24..

Herbalife H24 Rebuild Endurance

Herbalife H24 Rebuild Endurance

Herbalife H24 Rebuild Endurance Dayanıklılık-05314079994Herbalife H24 Rebuild Endurance Dayanıklılık..

Herbalife H24 Rebuild Strength

Herbalife H24 Rebuild Strength

Herbalife H24 Rebuild Strength-05314079994Herbalife PromaxHerbalife H24 Rebuild Strength-G..

Herbalife Herbalifeline Max

Herbalife Herbalifeline Max

Herbalife Herbalifeline Max-05314079994Herbalife Herbalifeline Max Omega Ürüne Genel BakışHerbalife ..

Herbalife H24 Siyah Suluk 750ml

Herbalife H24 Siyah Suluk 750ml

Herbalife H24 Siyah Suluk 750ml-05314079994Herbalife şık ve kullanışlı tasarımları ile size farklı h..

Herbalife H24 Süper Shaker

Herbalife H24 Süper Shaker

Herbalife H24 Süper Shaker-05314079994Kullanışlı ürünler Herbalife rahatlığı,Herbalife H24 Süper Sh..

HERBALİFE SPORCU BESLENMESİ

HERBALİFE SPORCU BESLENMESİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Sporcu Beslenmesi Uzmanı DANA RYAN Herbalife 24 eğitimleri ile bizlere ilham olmaya devam ediyor kendisine teşekkür ederiz.Çalışmakta olduğumuz Herbalife sponsorluğundaki takımlarla, futbolcularla, dünyanın dört bir tarafında performans gösteren ünlü yıldız sporcuların rehberliğini ziyadesiyle sürdürüyor.Yani performansınızı sağlıklı ve kaliteli spor beslenmesi ile nasıl artırmaya çalıştığımızı anlatıyor olacağız. Devam ettiği okullar uzun bir süre okumuş olması kendisini alanında bir ayrıcalık haline getiriyor.İnsanlara bakacak olursanız Herbalife'ta günlük olarak uygulamaya soktukları yeni alışkanlıklar fark yaratmaya başlıyor.Dolayısıyla dengeli beslenme ve spor beslenmesi mesajını sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Herbalife’da olduğumuz için çok mutluyuz ama tabii ki burada sürekli  tatil yapmıyoruz aynı zamanda işimize ve kendimize gelişmek için fırsatlar yaratıyoruz. Her zaman bir uzman ekiple çalışıyor olmak ve bu ekibin parçası olmak çok önemli.Bu isimlerin çoğunu tanıyorsunuz inanılmaz Uzmanlar, çok özel insanlar.Los angeles'ta yerleşik olarak çalışıyorlar. Bunun da sebebi şu en son gelişmeleri takip etmek.Modern teknikleri daha hızlı hayata geçirmek. Çünkü bildiğimiz bir gerçek var ki sporcu beslenmesi alanı sürekli hızla değişmektedir. Bizim işimiz de bu bilimsel gelişmeleri ve saha araştırmalarını takip etmek ve sizlere verdiğimiz bütün bilgilerin, bütün tavsiyelerin güncel olduğunu ve bilimle desteklendiğini kanıtlamak. Sizlere bu satırlarda yaptığımız her şeyin bilim temelli ürünlerle desteklendiğini hatırlatmak isteriz. Biraz kendi kendinize düşünün  tabii ki yapılanlar bilime dayalı olacak öyle değil mi?Bütün beslenme zaten bilime dayalı değil mi?Aslına bakacak olursanız aslında bir sürü kötü faktör var tabi bir o kadar da  bilgi kirliliği var ki ve bunlar çok önemlidir. Bu dolaşan bilgiler bilime dayalı değil ondan dolayı bizim bahsettiğimiz her şeyin her zaman literature ve her zaman bilimsel araştırmalara dayanması gerekiyor.Beslenme ile ilgili bugün itibariyle bilinen bilgilerin Herbalife’de bilime dayalı olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bu da günümüzde en önemli şeylerden birisi.Çünkü dünya çapında obezite gibi  sorunlarla karşı karşıyayız.Çoğunuz buna benzer haberleri izliyorsunuz değil mi?Bir dünya haritası üzerinde sunumlar yapan uzmanları bile görmeniz mümkün. Bu arada haritalarda koyu kırmıza doğru bir gidiş vardır bu neyi temsil ediyor olabilir tabiki her ülkenin nüfusunun ne kadarının kilolu veya obez olduğuna işaret ediyordur. Yani renginiz ne kadar koyulursa ve kırmızıya yaklaştıysa nüfusun o derece çok kilolu veya obez anlamına geliyor. Mesela Amerika Birleşik Devletleri genellikle en yüksek obezite oranlarına sahip ülkelerin başında geliyor Türkiye ise Avrupa kıtasında birinci sırada yer alıyor.

Bu konuda tabii ki bu değerler kati yani bunlar kulaktan dolma bilgiler değildir. Dünyanın geri kalanında da ne yazık ki obez nüfus sıralanıyor.Demek ki yanlış istikamette yanlış yönde ilerliyoruz ondan dolayı buna benzer bir kaç habere baktığınızda bunu daha iyi anlıyoruz. Moral bozucu evet ama öte yandan da bizim bunu daha fazla insana doğru şekilde aktarıyor olmamız gerekiyor.Bizler insanlara yardım etmek değişiklik yapmalarını sağlamak fırsatına sahip insanlara; günlük alışkanlıklarını değiştirmek daha kaliteli beslenme tavsiyelerinde bulunabiliriz.Yani bu tablonun bir kısmını tersine çevirme fırsatımız var.Bunun bilime dayalı bir şekilde ilerliyor olması ayrıca sizin içinde bir avantaj. Yani bunu günün modası olan diyetler ile yapamayız. Tamamı ile bilime dayalı şekilde yapmalıyız, ama aynı zamanda eğer bir değişiklik yapacaksak zaten bu şişman ve obez insanların yararına bir hareket olmalı.Elbet sürdürülebilir  zaman alabilen bir yol haritamız var.Yani sabah uyanıp kilo vermek istiyorum demek yeterli olmuyor.Bir sabah uyanın yine fark yaratın bunun için kıralım zincirlerinizi.İstemek başka bir şey yapmak başka,işte bizim burada hikayemiz Herbalife beslenme felsefesidir.Yani sadece vücudumuza giren besinler, nasıl hareket ettiğimiz ,nasıl egzersiz yaptığımız değil. Aldığımız tedbirlere yenilerini eklersiniz  nasıl dengeliyoruz ve bunun sonucu nasıl biter önceden planlıyoruz.Farkımız şu anda mesela online olarak istediğinizi sipariş verebiliyorsunuz kapınızda bitiveriyor.

Kimseyle konuşmamıza bile gerek kalmıyor ama bizde işler değişik bir şekilde ilerliyor. Mesela insanlar kilo almaya çalışıyor, kimi insanlar kilo vermeye çalışıyor bazıları performansını artırmaya çalışıyor. Tam olarak bu konudan bahsettiğimiz de aslında kişisel bir yolculuktan bahsediyoruz kilo kontrolü;insanların beslenmeleri ve egzersizlerini güzelleştirmeye çalışıyor olmayı öğretti bizlere.  Yaptığımız tam olarak bu aslında takdir edersiniz çok iyi bir şey soruyoruz insanlara,bizim yol haritamız bu Herbalife felsefesi. İnsanlara tavsiyelerde bulunarak insanların beslenmesine katkıda bulunuyor olmamız önemli. Kritik noktalardan bir tanesi önce kendimize neden empati yapmayalım dedirtiyor. Mesela neden protein ihtiyacımız var, proteinlerle ilgili çok şey duyuyoruz insanlar sürekli diyorlar ki protein çok önemli, protein almam lazım ama sporcu beslenmesine girip de ayrıntılarına girmeden önce diyetimizde neden protein ihtiyacı var bakalım şimdi.Ben proteini şu şekilde düşünüyorum, bakın protein büyük bir yapbozun küçük parçaları olarak düşünün.Aslında yapboz parçalarını düşününce yapbozun bir sürü parçadan oluştuğunu görüyoruz.Her yapboz farklı parçaların farklı şekilde bir araya gelmesiyle oluşur. Proteinlerde aynı şekilde ama proteinler söz konusu olduğunda bu yapboz parçalarını yani aminoasitleri görüyoruz.Her protein aslında farklı yapboz parçalarının, farklı aminoasitlerin, farklı biçimlerde bir araya gelmesinden oluşur ve farklı biçimlerde bir araya geldiklerinde proteinin şekli değişir. Mesela bir kaç aminoasit bir  araya geldiğinde süt proteini oluyor. Başka aminoasitler başka bir şekilde birleştiğinde soya proteini veya balık proteini olur.Bunlardan bağımsız olarak bütün proteinler bu yapboz parçalarının bir araya gelmesinden oluşuyor.Yapbozu bir araya getirdiğinizde hani büyük bir resim ortaya çıkar ya veya Okyanus resmi çıkar.Proteinlerde o şekilde yani proteinlerde de bir araya getirdiğinizde süt proteini, soya proteini veya farlı bir protein ortaya çıkıyor.Bu yapboz parçaları yani toplam 21 tane olmasını istediğimiz aminoasit bütünü düşünülünce 21'in 9 tanesi yani 9 tane yapboz parçası bizim esansiyel aminoasitler dediğimiz parçalar varya bu ne anlama geliyor? 9 Farklı aminoasidi beren  kendisi üretemiyor. Dolayısıyla bu esansiyel dediğimiz 9 aminoasiti beslenmemize almak zorundayız. Besinlerimizden  almak zorundayız , hayvansal proteinler; tavuk, yumurta, balık,sığır eti ve küçükbaş hayvan eti bunlara Tam protein deniyor. Çünkü içlerinde bu 9 esansiyel amino asitin tamamı var 9'u birden varsa ona tam protein diyoruz. Biliyorsunuz bitkisel proteinler artık çok revaçta fakat bitkisel proteinler de şöyle bir sorun var; bitkisel proteinler genellikle tam protein değil bir veya iki tane esansiyel amino asit eksikliği taşıyorlar.Ancak iki tane bitki var ki bu bitkilerde 19 esansiyel amino asitin tamamı var. Yani bunlar tam protein ve Herbalife formül 1 bunları tam olarak karşılayan bitkisel proteinleriçeriyor. Soya proteini çok popüler içinde bu 19 aminoasit var.Çok iyi bir opsiyon özellikle de vejeteryanlar için veganlar için çünkü böylelikle bütün esansiyel aminoasitleri alabiliyorlar.Bitkisel proteinlere ihtiyacımız var çünkü;

böyle bütün esansiyel aminoasitleri alabiliyor olmak bir avantaj. Bizim proteine ihtiyacımız var ama neden? Çünkü kas inşa etmek açısından çok önemli.Fakat burada özellikle şunun altını çizmek istiyoruz! Düşünmenizi istiyoruz ezber bozan bir düşünceye girmenizi istiyoruz.Çünkü bazen mesela kas yapmak veya spor beslenmesi dediğimizde otomatikman düşündüğümüz şeyler var.Mesela insanlar diyorlar ki kas yapmak için protein ihtiyacım var, o zaman gözümüzün önüne şöyle bir görüntü geliyor değil mi? Genç bir bayan yada gördüğünüz gibi genç bir erkek spora gidiyorlar.Kas yapmaya çalışıyorlar.

Nasıl kas yaparız  bundan bahsedeceğiz.Kas inşa etmesi gereken, kas yapması gereken tek grup gençler değil elbette.Burada ona değinelim  aslında insanlar yaşlandıkça kas yapmak zorunda. Bedenin şarjı çok önemli.Yaşlanınca biliyor musunuz çünkü bizler yaşlandıkça o bahsettiğimiz yapboz parçaları vardı ya aminoasitler. Vücudumuz onları daha az randımanlı bir şekilde kullanmaya başlıyor. Yani her on yılda 3-5 oranında bir kas  kaybı oluyor yani biz yaşlandıkça kas kütlemizi kaybediyoruz.Ne yazık ki hayatın gerçeklerinden bir tanesi bu okuduğumuz satırlarda gizleniyor.30-40 derken aslında her 10 yılda bir kas kütlemizin yüzde üçü ile beşi  kaybediliyor. Dolayısıyla yeterli düzeyde protein almalıyız ki kas kütlemiz yaşlanırken azalmasın yani kas kaybedersem kimin umrunda demeyin.Aslında farkına varmadan yaptığımız fakat rutin kas kullanan bir sürü şey var mesela; yürümek bacaklarında kuvvetli olmasını gerektiriyor, eğilip kalkmak karın kasının kuvvetli olması lazım değil mi? Dolayısıyla vücudumuz sürekli kaslarını kullanıyor. Kas yapmak neden önemlidir? kimin için önemli diye düşünürken bunu da aklımızda bulundurmanız lazım. Yine kas yapması gereken başka önemli bir grup daha var. Onlarda kilo verme yolculuğunda olan insanlar çünkü genellikle ne oluyor kilo vermeye çalışan insanlar egzersiz yapıyorlar, kilo veremiyorlar . Egzersizi yaptım şimdi bir şey yemeyeyim diye düşünüyorlar. Çünkü bir hedefim var o hedefe varmak istiyorum diye düşünüyorlar. Ama eğer egzersiz yapıyorsanız ve kilo vermeye çalışıyorsanız ve egzersizden sonra eğer protein alırsanız o zaman yalın kas kütleniz arttırısınız yani ister spor salonunda, ister güzel görünüm, baklavalarınızın oluşması için kas yapmak isteyin, isterseniz yaşlanıyor olun ,isterseniz kilo vermeye çalışıyor olun.Kas inşa etmek hepiniz için önemli ve bunun içinde proteine ihtiyacınız var ama protein almakla bitmiyor. Proteinin doğru zamanda alınıyor olması çok önemli. Bunun da önemli bir kısmını da gün içinde her aşamada protein almak ile tamamlayabiliriz.Yapboz parçalarına geri dönelim vücudumuz aminoasit depolamıyor, protein depolamıyor, karbonhidrat depoluyor, yağları da depoluyor. Ama protein depolamıyor ondan dolayı sürekli kaslarımızı gün boyunca beslemek çok önemli. Böylelikle kas inşa etmek için vücudumuz proteini alabilir ve siz her sabah formül 1 sport yada  formül 1 shake tüketirseniz veya balıktan,etten tam protein alabilirsiniz.Soyadan alabilirsiniz, tavuktan alabilirsiniz, işte yani gün boyunca protein almak kas kütlesini korumak açısından çok önemli.Herkes bayılıyor yaptıklarını bahsetmek heyecan veriyor çok güvendiğim bir marka herbalife ne güzel değil mi? Herkes proteine ihtiyacını olduğu konusunda hemfikir çünkü Karbonhidratlar söz konusu olduğunda orada insanlar kendini biraz kötü hissediyor çünkü artık kimse karbonhidratları sevmiyor her şeyin suçlusu Karbonhidratlar gibi görülüyor.Kilo veremiyorsanız Karbonhidratlar sorumlu, yalnız Karbonhidratlar aslında hayati önem taşıyorlar.Karbonhidrad da büyük besin gruplarından bir tanesidir. Karbonhidratlar  vücudun enerji elde  etmesinin en hızlı yoludur.Dolayısıyla bu da çok önemli şu an aklınıza gelen tüm sebze meyve tahıllar bütün bunlar çok güzel karbonhidrat kaynaklarıdır, hepsi vücudumuza farklı vitaminler ve mineraller, lifler sunuyorlar.Mesela düşünecek olursanız dengeli beslenmeyi düşündükçe bulursunuz burada. Sadece fiziki aktivite ile beslenmeyi dengelemek değil aynı zamanda beslenmeyi kendi içinde dengeli hale getirmekte çok önemli.O yüzden kaliteli protein, kaliteli karbonhidrat ve sağlıklı yağ tüketmeniz gerekiyor.Somon olabilir buna benzer şeylerden de sağlıklı yağlar almalısınız. Bütün bunlar arasında bir dengeyi oturtan insanlar  bütün bunları yaptıktan sonra tabii ki

Neden Sağlıklı kalmasın değil mi? Yani bütün bunu hızlı bir şekilde dengeye oturtmalıyız. Eğer damak tadını düşünürsek gördüğünüz gibi bir taraf sağlık vaat ediyor diğer taraf yorgun ve halsiz bir şekilde şişmanlamayı garanti ediyor. Ömrünüzü tüketecek yiyecekleri hayatınızdan çıkarmalısınız en basit bir fastfood  yada yağlı bir tabak yemek yediniz diyelim o zaman onu yakabilmek için yaklaşık 2 saat koşmanız lazım.Sizi bilmem ama ben koşmaya çok bayılmıyorum ya siz ? O zaman yani koşmak istemiyorsanız. Onun yerine vücudunuzu halihazırda yaptığınız beslenme ile desteklemeyi  bir bardak shake almayı tercih edebilirsiniz.Yüksek kalorili ve yağlı yiyeceklerden  dolayı aldığımız besinlerin bu iddiasını destekleyecek biçimde çok örnek var. İşte spor beslenmesinin özü budur.Doğru zamanda ve doğru beslenmek.Bunun için zamana ihtiyacımız var, ne zaman proteine ihtiyacınız var, yemek yemek yani elimizde fırsatlar var.Bir şey yemek o egzersizden en fazla faydayı sağlayacak biçimde yemek lazım,insanlar genelde diyorlar ki işte spor beslenmesi çok zor çok karmaşık bir şey.Hayır aslında doğru besin ögelerini doğru zamanda vücudumuza almak ile alakalı bir şey bu. İlerlemeden önce bu aşamada bir adım da geri gitmek istemeyiz.Bundan bahsetmek istiyorum çünkü şunu fark ettiniz mi insanlar; ben sporcu değilim benim sporcu beslenmesine ihtiyacım yok ama aslında benim dediğim gibi sizden ricam esas ezber bozuyor bir şekilde düşünmek.Futbolcu kimdir yada olimpiyatlarda yarışmamız gerekmiyor.Müsabakalara girmeniz de gerekmiyor ama eğer spor yaptığınız zaman ter atıyorsanız, egzersiz yapınca terliyorsan ve günlük işleri yaparken terlediysen ve bu sürekli bir rutin olduysa o zaman sporcu oldun demektir. Eğer böyle düşünecek olursanız o zaman kararlarınızıda ona göre alırsınız ve siz de kendinizi iyi hissetmeye başlarsınız.O zaman da her şeyi farklı görmeye başlarsınız. Çünkü o zaman aslında vücudunuzun gerçekten egzersiz yaptığınızda ihtiyaç duyduğu besinleri vücudunuza almaya başlarsınız.En yavaş koşu da olabilir. Veya en hızlı koşucu da olabilir. Fark etmez ama vücudunuzun yine karbonhidratı ve sonrasında toparlanma için egzersiz sonrası protein ihtiyacı vardır.Hangi sporu yapıyor olursanız olun kendinizi sporcu olarak düşünmenizde bir  fayda var.Önemli olan yapmam lazım diyebilmek. 30 dakika egzersiz yapmam lazım gün içinde yakın aldığınız kalorileri. Hayır bu böyle değil ne yapıyor olursak olalım ne kadar koştuk yada yürüdük o kadar fazla kalori yakarız gün içinde. Dolayısıyla aslında sadece yapılandırılmış egzersiz değildir önemli olan, bir iki tane örnek vereyim mesela yürüyüşe çıktınız 30 dakika yaklaşık 250 kalori yakarsınız, çok iyi bir egzersiz türüdür. Mesala bahçede taş ayıklamayı düşünün veya poşet poşet toprak taşıdığımızı düşünün kalori yakarsınız.Yoga yapmayı seviyor olabilirsiniz.Mesala yürüyüş ve sukuat benim en sevdiğim ekzersiz türlerinden bir kaçı.Ama belki yürüyüş yapmak için  gidecek vaktiniz yoktur.Yeni doğum yapmış bir anne olarak yoğunsunuz. Durmak bilmeyen ev işleri ve çocuklarla gün boyu koşturmak yani evin içinde koşuşturmaca yaparsanız ve yaklaşık 300 kalori yakarsınız. Çocuklarınızla oyun oynadınız 45 dakikada 315 kalori yakarsınız.O yüzden görmezlikten gelmeyin özellikle yeni doğum yapan anneler üzülüyorlar spor salonuna gidemiyorum egzersiz yapamıyorum, yürüyüş yapamıyorum diyorlar ama bir çocuğun peşinden koşuyorlar bütün gün boyunca ve 2-3 çocuğunuz varsa siz zaten gün içinde sürekli aşağı yukarı koşuyorsunuz ev hanımı olarak çalışıyorsunuz ağırlık kaldırıyorsunuz o yüzden kendinize haksızlık etmeyin zaten hareket yapıyorsunuz. Bir şeyler belki harika olmayabilir başlarda kilo vermiyor gibi gözüküyor hissetmeniz gayet doğal bir başkası egzersiz seviyor demek eğlenceli olması anlamına gelmez.Siz yolu kendinize göre planlayın giderseniz olacak yerinde saymaktan iyidir. Düşünsenize  çocukken nasıl yapıyorduk; oyun oynuyorduk değil mi? Neden oyun oynuyorduk çünkü eğlenceliydi.Futbol oynamak hoşumuza gidiyordu, yakalamaca oynamak hoşumuza gidiyordu.Çünkü eğlenceliydi sonra yapmak istiyorduk  yani eğlence boyutu dolayısıyla hepinizi eğlenceli egzersizler yapmaya davet ediyoruz ne kadar eğlenceli olursa o kadar çok yaparsınız. 

Herbalife Bağımsız Üyesi Lider Beslenme

Herbalife İstanbul,Herbalife Ankara,Herbalife İzmir,Herbalife Bursa,Herbalife Adana,Herbalife Konya,Herbalife Antalya,Herbalife Mersin,Herbalife Gaziantep,Herbalife Şanlıurfa,Herbalife Diyarbakır,Herbalife Kocaeli,Herbalife Hatay,Herbalife Manisa,Herbalife Samsun,Herbalife Kayseri,Herbalife Balıkesir,Herbalife Kahramanmaraş,Herbalife Van,Herbalife Aydın,Herbalife Denizli,Herbalife Sakarya,Herbalife Erzurum,Herbalife Muğla,Herbalife Mardin,Herbalife Trabzon,Herbalife Tekirdağ,Herbalife Eskişehir,Herbalife Malatya,Herbalife Ordu,Herbalife Afyonkarahisar,Herbalife Sivas,Herbalife Tokat,Herbalife Zonguldak,Herbalife Kütahya,Herbalife Adıyaman,Herbalife Çorum,Herbalife Elazığ,Herbalife Ağrı,Herbalife Yozgat,Herbalife Çanakkale,Herbalife Batman,Herbalife Osmaniye,Herbalife Isparta,Herbalife Giresun,Herbalife Şırnak,Herbalife Muş,Herbalife Edirne,Herbalife Aksaray,Herbalife Kastamonu,Herbalife Uşak,Herbalife Kırklareli,Herbalife Niğde,Herbalife Amasya,Herbalife Bitlis,Herbalife Düzce,Herbalife Rize,Herbalife Kars,Herbalife Siirt,Herbalife Kırıkkale,Herbalife Nevşehir,Herbalife Bolu,Herbalife Bingöl,Herbalife Burdur,Herbalife Hakkari,Herbalife Karaman,Herbalife Kırşehir,Herbalife Karabük,Herbalife Erzincan,Herbalife Bilecik,Herbalife Sinop,Herbalife Bartın,Herbalife Iğdır,Herbalife Yalova,Herbalife Çankırı,Herbalife Artvin,Herbalife Gümüşhane,Herbalife Kilis,Herbalife Ardahan,Herbalife Tunceli,Herbalife Bayburt. HERBALİFE HER YERDE SEN NEREDESİN.